Medius Hallen 02.07.11

 

Hvalpeshow

Frebona's Eowyn the First Born Princess, Pia Nyby Jensen    Ikke placeret  

Junior & Hund

1. vinder Martina's Madonna, Jacob Petersen

 

Hvalpeklasse – Hanner, korthåret

1. pr. SL Blackstar's Cody Blow Me Away, Kamilla Hansen

1. pr. Don-Bentley vom Hochmoor, Sheila Hinz Larsen

 

Hvalpeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. SL Birkedal's Nik, Tanja Raun Larsen     HVALPE CHAMPION

 

Hvalpeklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. SL Mille, Janni Joan Pedersen

 

Juniorklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Hanner, langhåret

1. pr. SL Alen's Dream Atos, Hanne Jensen     JUNIOR CHAMPION

1. pr. Birkedal's Vapper, Thomas Andersen

 

Juniorklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, langhåret

Ingen deltagere

 

Unghundeklasse – Hanner, korthåret

1. pr. SL Chihuana's Ace of Spades, Dorte Bahne Næsby     UNGHUNDE CHAMPION

1. pr. Valentino vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

 

Unghundeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. SL Martina's Olsen, Martina Iversen

1. pr. Bebi, Kimmie Juhl Nielsen

 

Unghundeklasse – Tæver, korthåret

1. pr. SL Anpala's Snow Angel, Michelle Paarup

 

Unghundeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. SL Martina's Klara, Hanne Jensen

1. pr. Birkedal's Emma the Black Pearl, Vibeke Sølyst

1. pr. Frk Kvistes Abigail , Nanna Gilder

1. pr. Manzana's Angel on Earth, Michelle Paarup

1. pr. Milltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder

 

Åbenklasse – Hanner, korthåret

1. pr. CAC Milaja Kroha Zoran, Linnea Søe

2. pr. Itschy vom Hochmoor, Sheila Hinz Larsen

 

Åbenklasse – Hanner, langhåret

1. pr. CAC Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen     DANSK CHAMPION     BEDSTE HAN

1. pr. Martina's Carlo, Michelle Paarup

1. pr. Odo of Blue Diamonts, Pia Nyby Jensen

2. pr. Bugs Bunny of my little Snaftis, Martina Iversen

2. pr. Kivi's Bailey, Joan Lausen

 

Åbenklasse – Tæver, korthåret

1. pr. CAC Daffy of my little Snaftis, Martina Iversen

1. pr. Asa of Paradise, Hanne Ravn

1. pr. Chihuahua-Canis Alvilda, Linnea Søe

1. pr. Sweet Salimas Miss Cola, Kimmie Juhl Nielsen 

 

Åbenklasse – Tæver, langhåret

1. pr. CAC Nugga, Charlotte Hansen     DANSK CHAMPION     BEDSTE TÆVE

1. pr. Gipsy vom Edertal, Hanne Ravn

1. pr. Martina's Madonna, Iluna & Lars Petersen

1. pr. Patricia, Majbritt Andersen

2. pr. Frebona's Miss Atalie, Pia Nyby Jensen

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE