NÆSTVED 28.05.2011

 

Hvalpeshow

1 pr. 3. vinder Manzana’s Batman in Christmas Night, Randi Andersen (Hvalpeshow 1)

1 pr. 1. vinder Lise's Sumo, Helle Øllgaard (Hvalpeshow 2)

1 pr. 1414's Kevin, Lotte Tegler

1 pr. Be My Dream Chiwas,Heidi Serup Kristensen

1 pr. Blackstar's Duchess, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Hueños Malina, Linnea Søe

1 pr. Lise's Jennifer, Iluna & Lars Petersen

1 pr. Lise's Troya, Lise Svendsen

+ flere

   

Junior & Hund

1 pr. Boytie's Anton, Freja Hansen

 

Hvalpeklasse – Hanner

1 pr. + SLBirkedal's Nik, Tanja Raun Larsen     BEDSTE HVALPE HAN

1 pr. Pekema's Casper, Lotte Teglers

 

Hvalpeklasse – Tæver

1 pr. + SL Skipper’s Alma, Lene Nielsen    

1 pr. Viola, Lotte Teglers

 

Juniorklasse – Hanner

1 pr. + SL

 

Juniorklasse – Tæver

1 pr. + SL Milltoff’s Gossip Girl, Nanna Gilder

 

Unghundeklasse – Hanner

1 pr. + SLChihuana's Ace of Spades, Dorte & Michael Bahne Næsby     BEDSTE UNGHUNDE HAN

1 pr. Bebi, Kimmie Juhl Nielsen

 

Unghundeklasse – Tæver

1 pr. + SLFrk Kvistes Abigail, Nanna Gilder

1 pr. 1414's Inna , Jane Skipper

1 pr. Birkedal's Bianca, Elly Pedersen

1 pr. Martina's Bussi, Marion Johansson

 

Åbenklasse – Hanner

1 pr. + CACDream's Alonzo, Lone F. Riff     BEDSTE HAN

1 pr. 1414's Damian, Helle Øllgaard

1 pr. Birkedal's Nuller, Ilse Berger

1 pr. Boytie's Anton, Jane Skipper

1 pr. Felix, Marion Johansson

1 pr. Iquitos Acteck's Gold, Emmilla Enevoldsen

1 pr. Iquitos Attilla's Marks, Lillian Enevoldsen

1 pr. Milaja Kroha Zoran, Linnea Søe

1 pr. Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

1 pr. Rødebro's Lobo, Tine Jakobsen

 

Åbenklasse – Tæver

1 pr. + CAC Rødebro's Mitzi, Helle Øllgaard     BEDSTE TÆVE     BEST IN SHOW 2

1 pr. + CK Birkedal's Misty, Camilla Mortensen

1 pr. Cleopatra, Charlotte Hansen

1 pr. Elona, Lone F. Riff

1 pr. Diva, Jane Skipper

1 pr. Høier's Nona, Linnea Søe

1 pr. Martina's Ramona, Jane Skipper

1 pr. Nugga, Charlotte Hansen

1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

 

 

Bronce vinder klasse - Tæver

1 pr.BVCChihuahua of Mexi's Akela, Lone F. Riff

 

Senior klasse - Hanner

1 pr. + Senior CAC Birkedal's Chip, Thomas Stokholm     BEDSTE SENIOR HAN

 

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE