HERLUFMAGLE INTERNATIONAL 01.05.11

Dommer:Christina Eriksson (Hvalpeklasse - Unghundeklasse) og Dora Gerl (Åbenklasse - International klasse - Seniorklasse)          
 

Hvalpeshow

1 pr. 3. vinder Manzana’s Batman in Christmas Night, Randi Andersen

1 pr. 1414's Kevin, Lotte Tegler

1 pr. Be My Dream Chiwas, Heidi ???

1 pr. Birkedal’s Nik, Tanja Raun Larsen

1 pr. Blackstar’s Canto, Michelle Leth

   

Junior & Hund

1 pr. Palino vom Pommernland, Marcus Petersen

1 pr. Chihuahua of Mexi's Akela, Emil Larsen

 

Hvalpeklasse – Hanner

1 pr. Birkedal’s Vapper, Thomas Andersen

 

Hvalpeklasse – Tæver

1 pr. + SL Skipper’s Alma, Lene Nielsen

1 pr. Martina’s Lucy, Lone F. Riff    

1 pr. Zafira, Mette Abrahamsson

 

Juniorklasse – Hanner

1 pr. + SLAske, Anette Loop     BEDSTE JUNIOR HAN

1 pr. Chihuana’s Ace of Spades, Dorte & Michael Bahne Næsby  

1 pr. Valentino vom Edertal, Kimmie J. Nielsen

2. pr. B.B.'s Angels Quentin, Charlotte Holten

 

Juniorklasse – Tæver

1 pr. Birkedal’s Emma the black pearl, Vibeke Sølyst

1 pr. Milltoff’s Gossip Girl, Nanna Gilder

2 pr. Angel Aussie, Anette Loop

2 pr. Birkedal’s Nala, Anita Pedersen

2 pr. Blackstar's Blessi Be My Dream, Trine Joensø

 

Unghundeklasse – Hanner

1 pr. Uberto vom Haus Buve, Malene Weinrich

2 pr. Aiko, Kim Petersen

2 pr. StarGalaxy’s Matty, Natalia Vart Pedersen

 

Unghundeklasse – Tæver

1 pr. Frk Kvistes Abigail, Nanna Gilder

1 pr. Laterna Magica Irma La Douch H.C. , Lotte Tegler

 

Åbenklasse – Hanner

1 pr. + CACPalino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen BEDSTE HAN

1 pr. + CK1414’s Damian, Helle Øllgaard

1 pr. 1414's Gnags, Charlotte Holten  

1 pr. Dream’s Alonzo, Lone F. Riff

1 pr. Dumle, Michelle Leth

1 pr. Iquitos Acteck's Gold, Emmilla Enevoldsen

1 pr. Rødebro’s Lobo, Tine Jakobsen

 

Åbenklasse – Tæver

1 pr. + CACBirkedal's Misty, Camilla Mortensen

1 pr. + CKBella, Annette Loop

1 pr. Annemiek vom Frankenwald, Natalia Vart Pedersen

1 pr. Nugga, Charlotte Hansen

1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Rødebro’s Mitzi, Helle Øllgaard

 

International klasse - Tæver

1 pr. + CACIBChihuahua of Mexi’s Akela, Lone F. Riff     BEDST TÆVE

 

Senior klasse - Hanner

1 pr. + Senior CACBirkedal's Chip, Thomas Stokholm

 
Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE