FLADSÅ 03.04.2011

 

Hvalpeshow

1 pr. 2. vinder Birkedal’s Nik, Tanja Raun Larsen

1 pr. Blackstar’s Canto, Michelle Leth

1 pr. Manzana’s Batman in Christmas Night, Randi Andersen

 

Barn & Hund

Rødebro’s Mitzi, Lærke Dalby Øllgaard Laursen Ikke pladseret

 

Junior & Hund

1. vinder Palino vom Pommernland, Jacob Petersen

Chihuahua of Mexi’s Akela, Nicki Riff ikke pladseret

Hvalpeklasse – Hanner

1 pr. Aske, Annette Loop

1 pr. Birkedal’s Vapper, Thomas Andersen

 

Hvalpeklasse – Tæver

1 pr. + SLMartina’s Lucy, Lone F. Riff     BEDSTE HVALPE TÆVE

1 pr. Alicia von Laguna de Patos, Nadia Gulzar

1 pr. Angel Aussie, Annette Loop

1 pr. Skipper’s Alma, Lene Nielsen

 

Juniorklasse – Hanner

1 pr. + SLChihuana’s Ace of Spades, Dorte & Michael Bahne Næsby   BEDSTE JUNIOR HAN

1 pr. Valentino vom Edertal, Kimmie J. Nielsen

 

Juniorklasse – Tæver

1 pr. + SLMilltoff’s Gossip Girl, Nanna Gilder

1 pr. 1414’s Inna, Jane Skipper

1 pr. Birkedal’s Emma the black pearl, Vibeke Sølyst

1 pr. Birkedal’s Nala, Anita Pedersen

1 pr. Iquito’s Acteck’s Ciara, Pia Bjødstrup

1 pr. Manzana’s Angel on Earth, Michelle Paarup

1 pr. Olde’s Ashoka, Tina Kajhøj

 

Unghundeklasse – Hanner

1 pr. + SLAiko, Kim Petersen

1 pr. Casanova, Annette Loop

1 pr. Iquito’s Acteck’s Gold, Emmilla Enevoldsen

1 pr. StarGalaxy’s Matty, Natalia Vart Pedersen

1 pr. Uberto vom Haus Buve, Malene Weinrich

1 pr. Yorkiejoy Santos Cocio, Michelle Paarup

 

Unghundeklasse – Tæver

1 pr. + SLAnpala’s Snow Angel, Michelle Paarup

1 pr. Bitten, Henny Tengstedt

1 pr. Frk Kvistes Abigail, Nanna Gilder

1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie J. Nielsen

1 pr. StarGalaxy’s Liva, Berit J. Hansen

 

Åbenklasse – Hanner

1 pr. + CAC1414’s Damian, Helle Øllgaard   BEDSTE HAN

1 pr. + CKDream’s Alonzo, Lone F. Riff

1 pr. Martina’s Sambo, Vibeke Sølyst

1 pr. Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

1 pr. Rødebro’s Lobo, Tine Jakobsen

 

Åbenklasse – Tæver

1 pr. + CACChihuahua of Mexi’s Akela, Lone F. Riff     BEDST TÆVE - BIS 3 - DANSK CHAMPION

1 pr. + CKNugga, Charlotte Hansen

1 pr. Bella, Annette Loop

1 pr. Birkedal’s Misty, Camilla Mortensen

1 pr. Heidi vom Frankenwald, Natalia Vart Pedersen

1 pr. Martina’s Naomi, Tina Kajhøj

1 pr. Rødebro’s Mitzi, Helle Øllgaard

1 pr. Sweet Salimas Miss Cola, Kimmie J. Nielsen

1 pr. Xenia from Paradise, Michelle Paarup

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE