Helle hallen 26-2-2011

Hvalpeshow

1. pr. 1.vinder Alma , Lene Nielsen (Hvalpeshow 2)

1. pr.  3. vinder Martina's Luci , Lone Riff Frausing (Hvalpeshow 1)

1. pr. Flower's Oskar , Gitte Frikke

1. pr. Martina's Lolly , Linda Svarrer

+ flere

 

Barn & hund

1. pr. 1. vinder Shanti , Julie Øllgaard Jaursen

1. pr. Ferres of Pico Diablos , Lærke Øllgaard Jaursen

+ flere

 

Junior & hund

1. pr. 1. vinder Tilde's Gurli , Frederikke Nyby Jensen

1. pr. Palino vom Pommernland , Marcus Petersen

1. pr. Chihuahua of Mexi's Akela , Nicki Frausing

1pr. Rødebro's Lobo, Mie Jakobsen
+ flere

 

Hvalpeklasse - Hanner

1. pr. + SL Martina's Olsen , Martina Iversen

1. pr. Blackstar Bendix be my Legend , Christine Marie Brenfelt

1. pr. Ravn's Dreamer , Hanne Ravn (Ændres)

1. pr. Valentino vom Edertal , Kimmie Juhl Nielsen

 

Hvalpeklasse - Tæver

1. pr. + SL Blackstar Blessi be my Star, Trine Joensø

1. pr. Alicia von Laguna de patos , Nadia Gulzar

1. pr. Birkedal's Emma the black pearl , Vibeke Sølyst

1. pr. Coco , Camilla Bøgelund Voss Jensen

1. pr. Milltoff's Gossip Girl , Nanna Gilder

 

Juniorklasse - Hanner

1. pr. + SL Chihuana's Ace of Spades , Linnea Søe

1. pr. Birkedal's Bailey's Danish Cream , Linda Svarrer

1. pr. StarGalaxy's Matty , Natalia Vart Pedersen

1. pr. Uberto vom Haus Buve , Malene Weinrich  

 

Juniorklasse - Tæver

1. pr. + SL Ravn's Cindy , Brian Thyregod Nielsen

1. pr. Frk Kvistes Abigail , Nanna Gilder

1. pr. Manzana's Angel on Earth , Michelle Paarup  

 

Unghundeklasse - Hanner

1. pr. + SL Odo of Blue Diamont , Pia Nyby Jensen   UNGHUNDE CHAMPION

 

Unghundeklasse - Tæver

1. pr. + SL Ronja vom Edertal , Kimmie Juhl

1. pr. Anpala's Snow Angel , Michelle Paarup

1. pr. Berta , Rikke Enkelund

1. pr. Mille , Wonnie Rasmussen

1. pr. Rødebro's Bonita , Pia Nyby Jensen  

 

Åbenklasse - Hanner

1. pr. + CAC Palino vom Pommernland , Iluna & Lars Petersen  BEDSTE HAN

1. pr.   1414's Cassidy , Iluna & Lars Petersen

1. pr.   Dream's Alonzo , Lone Riff Frausing

1. pr.   Ferres of Pico Diablos , Martina Iversen

1. pr.   Irbis Intergalaxia , Jeanette Schwencke & Kristoffer K. Hansen

1. pr.   Kid V. Den Kleinen Schalkern , Linda Svarrer

1. pr.   Kivi's Bailey , Joan Lausen

1. pr. Martina's Sambo , Vibeke Sølyst

1. pr.   Milaja Kroha Zoran , Linnea Søe

1. pr.   Sukkerpels Papo , Liselotte Thyregod Nielsen

 

Åbenklasse - Tæver

1. pr. + CAC Chihuahua of Mexi's Akela , Lone Riff Frausing BEDSTE TÆVE   BIS 1 *

1. pr. Baune's Xocai , Lone Riff Frausing

1. pr. Chihuana's Ballerina , Anne-Kristine Kristensen

1. pr. Frebona's Miss Akira , Pia Nyby Jensen

1. pr. Maj , Heidi Serup Kristensen

1. pr. Nugga , Charlotte Hansen

1. pr. Ravn's Begonie , Hanne Ravn

1. pr. Sweet Salimas miss Cola , Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Tierra Del Fuego's Bonnie , Iluna & Lars Petersen

1. pr. Tilde's Gurli , Nanna Gilder

1. pr. Viola , Jannie Nielsen

2. pr. Cleopatra , Charlotte Hansen

2. pr. Sadie , Kristoffer K. Hansen

2. pr. Tammie vom Frakenwald , Natalia Vart Pedersen

 

 

Guldvinder Klasse - Tæver

1. pr. +  GVC Martina's Sissi , Martina Iversen

 

* BEST IN SHOW 1

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE