Ishøj 27.08.11

Hvalpeshow

2. vinder Chihuana's Ludacris, Cathrine Lauritzen     H valpeshow 1

Cashmir, Birgitte Løvstrøm     ????

Chihuana's Hailie Jade, Pernille Stubkjær     Ikke placeret

Malte, Susanne Mortensen     ????

 

Barn & Hund

Hueños Melody, Cathrine Lauritzen    Ikke placeret

 

Junior & Hund

Palino vom Pommernland, Marcus Petersen     Ikke placeret

 

Hvalpeklasse – Hanner, korthåret

1. pr. + SLDon-Bentley vom Hochmoor, Sheila Hinz Larsen

1. pr. Blackstar's Cody Blow Me Away, Kamilla Hansen

 

Hvalpeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLCorona Be My Dream, Kirsten Hillebrand     BEDSTE HVALPE HAN

1. pr. Lise's Sumo, Helle Øllgaard

 

Hvalpeklasse – Tæver, korthåret

1. pr. Hueños Melody, Linnea Søe

1. pr. Yayacon Dios, Karin Christensen

 

Hvalpeklasse – Tæver, langhåret

1. pr . Cirkeline, Vivi Christiansen

1. pr . Sveske, Kim Poulsen

 

Juniorklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLBirkedal's Nik, Tanja Raun Larsen     BEDSTE JUNIOR HAN

 

Juniorklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLMagda, Signe Lindstrøm

1. pr. Skipper's Alma, Lene Nielsen

1. pr. Zafira, Mette Abrahamsson

 

Unghundeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Unghundeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLBebi, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Bingo, Kim Poulsen

1. pr. Frk Kvistes Achilleus, Desireé Utzon

 

Unghundeklasse – Tæver, korthåret

?. pr. Birkedal's Bianca, Elly Pedersen

 

Unghundeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLBirkedal's Åselil, Susanne Jensen     BEDSTE UNGHUNDE TÆVE

1. pr. Frk Kvistes Abigail, Britta Gilder

1. pr. Milltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder

 

Åbenklasse – Hanner, korthåret

1. pr. + CACAiko, Susanne Jensen     BEDSTE HAN KH

1. pr. Iquitos Attilla's Mark, Lillian Enevoldsen

1. pr. Milaja Kroha Zoran, Linnea Søe

 

Åbenklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + CACDream's Alonzo, Lone F. Riff     BEDSTE HAN LH    BIS 3

1. pr. 1414's Damian, Helle Øllgaard

1. pr. BesoméBuddy, Flemming Nommesen

1. pr. Iquito's Actek's Gold, Emmilla Enevoldsen

1. pr. Martina's Carlo, Michelle Paarup

 

Åbenklasse – Tæver, korthåret

1. pr. + CACSweet Salimas Miss Cola, Kimmie Juhl Nielsen     BEDSTE TÆVE KH

1. pr. Anpala's Snow Angel, Michelle Paarup

1. pr. Chihuana's La Liga, Linnea Søe

 

Åbenklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + CACRødebro's Mitzi, Helle Øllgaard    BEDSTE TÆVE LH

1. pr. Birkedal´s Misty, Camilla Mortensen

1. pr. Isis, Karin Christensen

 

Bronce vinder klasse - Hanner, langhåret

2. pr. Ziggy vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

 

Bronce vinder klasse - Tæver, langhåret

1. pr. + BVCChihuahua of Mexi's Akela, Lone F. Riff     BRONCE VINDER CHAMPION

1. pr. + BVCNugga, Charlotte Kathrine Hansen

 

Seniorklasse - Hanner, langhåret

1. pr. + SeniorCACBirkedal's Chip, Thomas Stokholm  BEDSTE SENIOR HAN   SENIOR CHAMPION

 

 

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE