Erritsø 25.09.11

DRU's Internationale udstilling d. 25. September 2011
Dommer: Mette Siwenboom (Hvalp-Unghund)
Marcel Krüger (Åbenklasse - International - International Euro)

 

Hvalpeshow

2. vinder Martina's Medina, Helle Øllgaard

Frk Kvistes Barasso, Nanna Gilder    Ikke placeret

Ian Zlatica Mountain, Pia Nyby Jensen    Ikke placeret

Ravn's Geronimo, Lise-Lotte Abildskov    Ikke placeret

 

Junior & Hund

1414's Akon, Marcus Petersen    Ikke placeret

 

Hvalpeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Hanner, langhåret

1 pr. + SLLise's Sumo, Helle Øllgaard

 

Hvalpeklasse – Tæver, korthåret

2 pr. Hueños Melody, Linnea Søe

 

Hvalpeklasse – Tæver, langhåret

1 pr. + SLFrebona's Eowyn first born Princess, Pia Nyby Jensen

1 pr. Birkedal's Putte, Susan & Niels Christiansen

 

Juniorklasse – Hanner, korthåret

1 pr. + SLBlackstar's Cody Blow Me Away, Kamilla Hansen 

 

Juniorklasse – Hanner, langhåret

1 pr. Birkedal's Nik, Tanja Raun Larsen

 

Juniorklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, langhåret

1 pr. + SLMille, Janni Joan Pedersen

1 pr. Beauty, Tommy Kjær

 

Unghundeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Unghundeklasse – Hanner, langhåret

1 pr. + SLAlen's Dream Atos, Hanne Jensen

1 pr. Bebi, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Birkedal's Vapper, Thomas M. Andersen

1 pr. Iquitos Acteck's Robert, Jeanette Petersen

 

Unghundeklasse – Tæver, korthåret

1 pr. + SLBirkedal's Bianca, Elly Pedersen

 

Unghundeklasse – Tæver, langhåret

1 pr. + SLSkipper's Alma, Lene Nielsen

1 pr. 1414's Jojo, Helene Jønsson

1 pr. Birkedal's Emma the black Pearl, Vibeke Sølyst

1 pr. Birkedal's Nala, Anita Pedersen

1 pr. Martina's Klara, Hanne Jensen

1 pr. Milltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder

1 pr. Ravn's Cindy, Liselotte Thyregod Nielsen

1 pr. Skipper's Asta, Marie Vergo Rise

2 pr. Vibe, Susan & Niels Christiansen

 

Åbenklasse – Hanner, korthåret

1 pr + CACMilaja Kroha Zoran, Linnea Søe

 

Åbenklasse – Hanner, langhåret

1 pr. + CAC1414's Damian, Helle Øllgaard    BEDSTE HAN    BEDST I SHOW 4

1 pr. Birkedal's Halli, Susan & Niels Christiansen

1 pr. Buddy, Flemming Nommensen

1 pr. Martina's Carlo, Michelle Paarup

1 pr. Odo of Blue Diamont, Pia Nyby Jensen

 

Åbenklasse – Tæver, korthåret

1 pr. + CACRitt, Tommy Kjær

1 pr. Anpala's Snow Angel, Michelle Paarup

1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Sweet Salami's Miss Cola, Kimmie Juhl Nielsen

 

Åbenklasse – Tæver, langhåret

1 pr. + CACRødebro's Bonita, Pia Nyby Jensen     BEDSTE TÆVE

1 pr. Beauty, Anne Karina Venø Andersen

1 pr. Frk Kvistes Abigail, Nanna Gilder

1 pr. Rødebro's Mitzi, Helle Øllgaard

1 pr. Vipse, Tommy Kjær

1 pr. Zafir's Abbie, Irene & Emil Jeppesen

 

International Klasse - Hanner
1 pr. CACIB 1414's Akon, Iluna & Lars Petersen INTERNATIONAL CHAMPION
 
International Klasse - Tæver
1 pr. CACIB Nugga, Charlotte Hansen 
 
International Europa Champion Klasse - Hanner
1 pr. EUROCACIB Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen
 
Chihuahua klubbens Æres Pokal 2011 - Tæve
Rødebro's Bonita, Pia Nyby Jensen
 
Chihuahua klubbens Æres Pokal 2011 - Han
1414's Damian, Helle Øllgaard
Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE