Nyborg 20.11.11

Så fik vi afholdt året sidste udstilling, Tak for en god dag og vi ses i det nye år

Hvalpeshow

Chihuana's Queen of Diamonds, Nanna Gilder     Ikke placeret

Frk Kvistes Bagolino, Charlotte Hagen Petersen     Ikke placeret

Frk Kvistes Brianna, Natasha Nimb Ryland Nørgaard     Ikke placeret

StarGalaxy's Helly, Natalie Pedersen    Ikke placeret

 

Junior & Hund

1414's Akon, Jacob Petersen    Ikke placeret

Lise's Shark-Ti, Theis Kajhøj    Ikke placeret

Palino vom Pommernland, Marcus Petersen     Ikke placeret

 

Hvalpeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLRavn's Gizmo, Hanne Ravn

1. pr. Lise's Sumo, Helle Øllgaard Jensen

 

Hvalpeklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLLise's Shark Ti, Tina Kajhøj     BEDSTE HVALPE TÆVE     HVALPE CHAMPION

1. pr. Lise's Troya, Lise Svendsen

 

Juniorklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere  

 

Juniorklasse – Hanner, langhåret

1. pr.+ SL Birkedal's Alfie, Joan Svendstrup Danielsen

1. pr. Birkedal's Nik, Tanja Raun Larsen

 

Juniorklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, langhåret

2. pr. Beauty, Tommy Kjær

 

Unghundeklasse – Hanner, korthåret

1. pr. + SL Valentino vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

 

Unghundeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. 1414's James, Anni Hansen

1. pr. Birkedal's Vapper, Thomas Andersen

1. pr. Tass, Tenna Nielsen

 

Unghundeklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Unghundeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLSkipper's Alma, Lene Nielsen

1. pr. Abi Bear, Tina & Mia Romberg

1. pr. Cassie, Tina & Mia Romberg

1. pr. Milltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder

1. pr. Zafira, Mette Abrahamsson

 

Åbenklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Åbenklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + CACMartina's Carlo, Michelle Paarup     BEDSTE LANGHÅRS HAN

1. pr. + CK1414's Damian, Helle Øllgaard Jensen

1. pr. Bebi, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Dream's Alonzo, Tine Jakobsen

1. pr. Martina's Sambo, Vibeke Sølyst

 

Åbenklasse – Tæver, korthåret

1. pr. + CACRonja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen     BEDSTE KORTHÅRS TÆVE

1. pr. + CKAnpalas Snow Angel, Michelle Paarup

1. pr. Rita, Tommy Kjær

2. pr. Jessica, Sabine Louise Steen

 

Åbenklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + CACBirkedal's Emma the Black Pearl, Vibeke Sølyst

1. pr. Livi, Tina & Mia Romberg

1. pr. Vips, Tommy Kjær

2. pr. Hany vom Elmblick, Michelle Paarup

 

Bronce vinder klasse - Hanner - langhåret

1. pr. + BVCPalino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

 

Bronce vinder klasse - Tæver, langhåret

1. pr. + BVC Nugga, Charlotte Kathrine Hansen     BRONCE VINDER CHAMPION

1. pr. + BVCRødebro's Mitzi, Helle Øllgaard Jensen     BEDSTE LANGHÅRS TÆVE

 

Sølv vinder klasse - Hanner, langhåret

1. pr. + SVC1414's Akon, Iluna & Lars Petersen
Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE