Brørup 3-7-2010

 
Hvalpeshow 1
 
1 pr. Bibi, Bolette Nyby Jensen
1 pr . Abigail, Nanna Gilder
1 pr. Stargalaxy's Matty, Natalie Pedersen
 
Hvalpeshow 2
3. vinder Åselille, Susanne Jensen
 
Barn og hund
1 pr. Rødebro's Mitzi, Lærke Øllgaard
 
Junior og hund
1. vinder Martina's Madonna, Marcus Petersen
1 pr. Baune's Xocai, Nicky Riff
 
Hvalpeklasse - Hanner

1 pr.SL I Qutos Acteck's Gold , Emmilla Enevoldsen(Hvalpechampion)
1 pr. Anton, Hanne Ravn
1 pr. Enemark's Goliath, Mette Christensen
2 pr. Aiko, Susanne Jensen
2 pr. Charly, Yvonne Andersen

Hvalpeklasse - Tæver
1PR.SL. Aida, Susanne Jensen
1 pr. 1414's Fergie, Joan Lausen
1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie J. Nielsen
2 pr. Berta, Rikke Enkelund

Juniorklasse - Hanner
1 pr. SL  Odo of Blue Diamonts, Pia Nyby Jensen
Beste junior han 
1 pr. Irbis Intergalaxia, Linnea Søe
 
Juniorklasse - Tæver
1 pr. SL Zafir's Abbie, Irene Jeppesen
1 pr. Asa Chihuahuas from Paradise, Hanne Ravn
1 pr. Baune's Xocai, Lone F. Riff
1 pr. Rødebro's Isabell, Bolette Nyby Jensen
1 pr. Sille, Anette Lijleblad
 
Unghundeklasse - Hanner

1 pr.SL Kivi's Bailey, Joan Lausen   Unghunde champion 

Unghundeklasse - Tæver

1.pr SL  Sweet Salimas miss   Cola Kimmie  Nielsen  Unghundechampion

1 pr. Chihuana's Ballerina, Anne-Kirstine Kristensen
1 pr. Frebona's Miss Aisha, Bolette Nyby Jensen
1 pr. Frebrona's Miss Akira, Pia Nyby Jensen
1 pr. Frebonas's Miss Atalie, Pia Nyby Jensen
1 pr. Nala, Maija Hansen
1 pr. Ravn's Begonie, Hanne Ravn
1 pr. Ravn's Black Pearl, Hanne Ravn
1 pr. Tijuana Tiffany del pequenos Mexicanos, Iluna & Lars Petersen 2 pr. Tammi vom Frankenwald, Natalia Pedersen
2 pr. Zhiva, Dorte Astrup

Åbenklasse - Hanner

1 pr.CAC Eliott's Simba, Gitte Mølgaard
1 pr. Dream's Alonzo, Lone F. Riff
1 pr. El-Damour von den kleinen Prinzen, Hanne Ravn
1 pr. Knas Bear, Anne-Kirstine Kristensen
1 pr. Martina's Sambo, Vibeke Sølyst
2 pr. Ferres of Pico Diablos, Martina Iversen
2 pr. Martina's Carlo, Dorthe Abrahamsen

Åbenklasse - Tæver

1 pr.CAC Nugga, Charlotte Hansen
1 pr. 1414's Beautiful Shanti, Gitte Mølgaard
1 pr. 1414's Cindy, Linnea Søe
1 pr. Coco, Susanne Jensen
1 pr. Martina's Madonna, Iluna & Lars Petersen
1 pr. Martina's Nena, Iluna & Lars Petersen
1 pr. Rødebro's Mitzi, Helle Øllgaard
1 pr. Tilde's Gurli, Nanna Gilder

Broncevinder klasse - Hanner

1.pr CAC 1414's Akon, Iluna & Lars Petersen    
BH BEST IN SHOW 3

Sølvvinder Klasse - Tæver

1 pr.SVC Martina's Sisse, Martina Iversen    BT

Opdrættergruppe

Frebona's Miss Aisha, Bolette Nyby Jensen
Frebrona's Miss Akira, Pia Nyby Jensen
Frebonas's Miss Atalie, Pia Nyby Jensen

 

Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE