Ishøj 14/8-2010

Junior og hund

Martina's Madonna Jacob Petersen 1. Vinder
Little miss. Sunshine Mie Jakobsen ikke placeret
Baune's Xocai Nicki Riff ikke placeret

Hvalpeshow

1 pr. Åselille Susanne Jensen 3. Vinder
1 pr. Birkedal's Gucci Lone F. Riff
1 pr. Frk Kvistes Abigail Nanna Gilder
2 pr. Earth Wind and Fire Natasha B

Hvalpeklasse

Han
1 pr. SL Casanova Annette Loop
1 pr. Aiko Susanne Jensen
1 pr. Enemark's Goliath Mette Christensen
1 pr. Kaiser's Chihuahua Guna Klaus & Betina Hedam Rasmussen
2 pr. Charly Yvonne Andersen
Tæve
1 pr. SL Aida Susanne Jensen
1 pr. Bibi Bolette Nyby Jensen
1 pr. Malika Klaus & Betina Hedam Rasmussen
1 pr. Martina's Bussi Marion Johansson
 
Juniorklasse

Han
1 pr. SL I Qutos Acteck's Gold Emmilla Enevoldsen
1 pr. I Qutos Attilla's Marks Lillian Enevoldsen
1 pr. Rødebro's Lobo Tine Jakobsen
Tæve
1 pr. SL Ronja vom Edertal Kimmie J. Nielsen
1 pr. Baune's Xocai Lone F. Riff
1 pr. Birkedal's Lady Jill Mortensen
1 pr. Bonna Bell's Athene Victoria Nielsen
1 pr. Chihuana's La Liga Linnea Søe
1  pr. Frebona's Miss Beauty Katrine Thomsen
1 pr. Laila Rannva Jacobsen 

Unghundeklasse

Han
1 pr. SL Irbis Intergalaxia Linnea Søe
Tæve
1 pr. SL Rødebro's Isabell Bolette Nyby Jensen
1 pr. Mille Ida Marie Claudi Risom
1 pr. Ravn's Begonie Hanne Ravn

Åbenklasse 

Han

1 pr. CAC Ferres of Pico Diablos Martina Iversen   BH
1 pr. CK Felix Marion Johansson
1 pr. Atlas Katrine Thomsen
1 pr.  Buddy Flemming Nommesen
1 pr. Dream's Alonzo Lone F. Riff
1 pr. El-Damour von den kleinen Prinzen Hanne Ravn
1 pr. Martina's Mango Michella Bendtsen

1 pr. Oliver Flemming Nommesen
1 pr. Tierra del Fuego's Marley Iluna & Lars Petersen
Tæve
1 pr. CAC Nugga Charlotte Hansen  BT  BIS 1 Tillykke
1 pr. CKMartina's Ronja Martina's Iversen
1 pr. 1414's Cindy Linnea Søe
1 pr. Beuty Julie Lindgren Christensen
1 pr. Birkedal's Misty Camilla Mortensen
1 pr. Koko Susanne Jensen
1 pr. Martina's Madonna Iluna & Lars Petersen
1 pr. Tilde's Gurli Nanna Gilder

Broncevinder klasse

Han
1 pr. BVC 1414's Akon Iluna & Lars Petersen Blev Broncevinder Champion Tillykke

Sølvvinder Klasse

Tæve
1 pr.
SVC Martina's Sissi Martina Iversen Blev Sølvvinder Champion Tillykke    

Guldvinder Klasse 

Tæve
1 pr.
GVC Gemynthe's Sofie Lise Svendsen Blev Guldvinder Champion Tillykke

 

Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE