Helle hallen 22.10.11

Hvalpeshow

1. vinder StarGalaxy's Jacko, Maria Nissen - Hvalpeshow 1

Chihuana's Ludacris, Cahtrine Lauritzen    Ikke placeret

Martina's Medina, Helle Øllgaard    Ikke placeret

Ravn's Geronimo, Lise-Lotte Abildskov     Ikke placeret

Ravn's Gizmo, Hanne Ravn    Ikke placeret

StarGalaxy's Helly, Natalia Vart Pedersen    Ikke placeret

StarGalaxy's Henry, Natalia Vart Pedersen   Ikke placeret

 

Junior & Hund

1. vinder Martina's Sissi, Theis Kajhøj

Palino vom Pommernland, Jacob Petersen   Ikke placeret

 

Hvalpeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLHachiko vom den Kleinen Raudies, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Hot'N'Sweet von den Kleinen Raudies, Hanne Ravn

1. pr. Lise's Sumo, Helle Øllgaard

 

Hvalpeklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Hvalpeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLLise's Shak-ti, Tina Kajhøj    BEDSTE HVALPE TÆVE

1. pr. Frebona's Eowyn First Born Princess, Pia Nyby Jensen

1. pr. Lise's Jennifer, Iluna & Lars Petersen

 

Juniorklasse – Hanner, korthåret

1. pr. Blackstar's Cody Blow Me Away, Kamilla Hansen

 

Juniorklasse – Hanner, langhåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, korthåret

Ingen deltagere

 

Juniorklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLMille, Janni Joan Pedersen    JUNIOR CHAMPION

 

Unghundeklasse – Hanner, korthåret

Ingen deltagere

 

Unghundeklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + SLMartina's Olsen, Martina Iversen

1. pr. Alen's Dream Atos, Hanne Jensen

1. pr. Birkedal's Vapper, Thomas Andersen

 

Unghundeklasse – Tæver, korthåret

1. pr. + SLBirkedal's Bianca, Elly Pedersen  UNGHUNDE CHAMPION

 

Unghundeklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + SLMilltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder

1. pr. Birkedal's Emma the Black Pearl, Vibeke Sølyst

1. pr. Birked al's Nala, Anita Petersen

1. pr. Martina's Klara, Hanne Jensen

1. pr. Martina's Lucy, Martina Iversen

2. pr. Martina's Aida, Louise Nielsen

 

Åbenklasse – Hanner, korthåret

1. pr. + CACMilaja Kroha Zoran, Linnea Søe     DANSK CHAMPION

 

Åbenklasse – Hanner, langhåret

1. pr. + CAC1414's Damian     BEDSTE HAN

1. pr. + CKBugs Bunny of my little Snafties, Martina Iversen

1. pr. Bebi, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Dream's Alonzo, Tine Jakobsen

1. pr. Martina's Carlo, Michelle Paarup

1. pr. Odo of Blue Diamonts, Pia Nyby Jensen

1. pr. Sukkerpels Papo, Liselotte Thyregod

 

Åbenklasse – Tæver, korthåret

1. pr. + CACSweet Salimas Miss Cola, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. + CKRonja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

1. pr. Anpala's Snow Angel, Michelle Paarup

 

Åbenklasse – Tæver, langhåret

1. pr. + CACRødebro's Mitzi, Helle Øllgaard  DANSK CHAMPION  BEDSTE TÆVE   BEDST I SHOW 4

1. pr. + CKRavn's Cindy, Liselotte Thyregod

1. pr. Frebona's Miss Akira, Pia Nyby Jensen

1. pr. Fr k Kvistes Abigail, Nanna Gilder

1. pr. Lina Lucy Sukkerpels, Pia Nyby Jensen

1. pr. Ravn's Begonie, Hanne Ravn

 

Broncevinder klasse - Hanner, langhåret

1. pr. + BVC Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

 

Broncevinder klasse - Tæver, langhåret

1. pr. + BVCNugga, Charlotte Hansen

 

Sølvvinder klasse - Hanner, langhåret

1. pr. + SVC1414's Akon, Iluna & Lars Petersen

 

Guldvinder klasse - Tæver, langhåret

1. pr. + GVCMartina's Sissi, Martina Iversen     GULDVINDER CHAMPION

Der er endnu ingen billeder i fotoalbummet.
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE