HELLE 23-10-2010

Udstillings resultaterne, Jyllandsafdelingens udstilling d. 23 oktober 2010
Dommer: Birgit Ambo
 
Hvalpeshow
1 pr. 1 vinder, Birkedal's Emma, Vibeke Sølyst
1 pr. 3 vinder, Valentino vom Edertal, Hanne Ravn
1 pr. Birkedal's Nala, ????
1 pr. Chihuahua Guld's Angle Aussie, Anette Loop
1 pr. Chihuahua Guld's Aske, Anette Loop
1 pr. Manzana's Angel on Earth, Michelle Paarup
1 pr. Martina's Anton, Hanne Jensen
1 pr. Martina's Klara, Hanne Jensen
1 pr. Megara in it to win it, Natascha Biltsted
1 pr. Milltoff's Gossip Girl, Nanna Gilder
1 pr. Ravn's Cindy, Liselotte Thyregod Nielsen
1 pr. Zafir's Belami, Dorte Astrup
 
Barn & hund
1 pr. 3 vinder, Martina's Lara, Julie Øllgaard Jensen Laursen
 
Junior & hund

1 pr. 1 vinder, Chihuahua of Mexi's Akela, Nicky Riff

1 pr. Martina's Madonna, Jacob Petersen

1 pr. Tilde's Gurli, Frederikke Nyby Jensen


Hvalpeklasse - Tæver

1 pr. Frk Kvistes Abigail, Nanna Gilder
1 pr. Martina's Bussi, Marion Johansson
2 pr. Zilja, Mona Dalsager
 
Juniorklasse - Hanner

1 pr. SL, Casanova, Anette Loop

2 pr. Santos Cocio, Michelle Paarup

 

Juniorklasse - Tæver

1 pr. Anpala's Snow Angel, Michelle Paarup

1 pr. Rødebro's Bonita, Pia Nyby Jensen

2 pr. House of Chihuahua Dirty Diane, Hanne Jensen

 

Unghundeklasse - Hanner

1 pr. SL, Odo of Blue Diamonts, Pia Nyby Jensen

1 pr. Anpala's Mr. Hot Chokolate, Michelle Paarup

1 pr. Iquitos Acteck's Gold, Emmilla Enevoldsen

 

Unghundeklasse - Tæver

1 pr. SL, Zafir's Abbie, Irene Jeppesen

1 pr. 1414's Fergie, Joan Lausen

1 pr. 1414's Frida, Joan Lausen

1 pr. Chihuana's La Liga, Linnea Søe

1 pr. Nala, Maija Hansen

1 pr. Ronja vom Edertal, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Rødebro's Isabell, Bolette Nyby Jensen

 

Åbenklasse - Hanner

1 pr. CAC, Kivi's Bailey, Joan Lausen

1 pr. CK, Palino vom Pommernland, Iluna & Lars Petersen

1 pr. 1414's Damian, Helle Øllgaard

1 pr. Birkedal's Nuller, Ilse Berger

1 pr. Buddy, Flemming Nommesen

1 pr. Dream's Alonzo, Lone Frausing Riff

1 pr. Elliot's Simba, Gitte Mølgaard

1 pr. Felix, Marion Johansson

1 pr. Martina's Sambo, Vibeke Sølyst

1 pr. Shogun of Mexican Star, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Sukkerpelses Papo, Liselotte Thyregod Nielsen

2 pr. Milaja Kroha Zoran, Linnea Søe

 

Åbenklasse - Tæver

1 pr. CAC, Chihuahua of Mexi's Akela, Lone Frausing Riff   BEST IN SHOW 1

1 pr. CK, Tilde's Gurli, Nanna Gilder

1 pr. 1414's Beautiful Shanti, Gitte Mølgaard

1 pr. Chalou's Freja, Mona Dalsager

1 pr. Daphne von den Kleinen Prinzen, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Maj, Heidi Serup Kristensen

1 pr. Martina's Lara, Helle Øllgaard

1 pr. Martina's Madonna, Iluna & Lars Petersen

1 pr. Nugga, Charlotte Hansen

1 pr. Sweet Salimas Miss Cola, Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Rødebro's Mitzi, Helle Øllgaard

 

Sølvvinder Klasse - Hanner

2 pr. 1414's Akon, Iluna & Lars Petersen

 

Rødebro's Isabell - Unghundeklasse

 

1414's Damian - Åbenklasse

 

Chihuana's La Liga - Unghundeklasse

 

Milltoff's Gossip Girl - Hvalpeshow

 

Tilde's Gurli - Åbenklasse

 

 

Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE