NYBORG 20-11-2010

Udstillings resultaterne, DRU's Nationale udstilling d. 20 november 2010
Dommer: Jørgen Sørensen (Hvalpe-Unghundeklasse)
Ebbe Petersen (Åbenklasse)   

Hvalpeshow     

1 pr. 2. vinder Blackstar's Blessi Be My Star , ????

1 pr. Angel Aussie , Annette Loop

1 pr. Anpala's Queenie , Christina ????

1 pr. Aske , Annette Loop

1 pr. Balou , Klaus & Betina Hedam Rasmussen

1 pr. Birkedal's Emma , Vibeke Sølyst

1 pr. Hueños Megara in it to win it , Natascha Biltsted

1 pr. Manzana's Angel On Earth , Michelle Paarup

1 pr. Milltoff's Gossip Girl , Nanna Gilder

1 pr. Tierra Del Fuego 's Percy , Sarah ????

1 pr. Tierra Del Fuego 's Nutella , Klaus & Betina Hedam Rasmussen

1 pr. Valentino vom Edertal , Kimmie Juhl Nielsen

 

Barn & hund

1 pr. Aslan Be My Dream , Julie Øllgaard Jensen Laursen

1 pr. Martina's Lara , Lærke Øllgaard Jensen Laursen

+ flere

 

Junior & hund

1 pr. 1. vinder Martina's Madonna , Marcus Petersen

1 pr. Tilde's Gurli , Frederikke Nyby Jensen

+ flere


Hvalpeklasse - Hanner

2 pr. Uberto Vom Haus Buve , Malene Weirich

 

Hvalpeklasse - Tæver

1 pr. SL Birkedal's Åselil , Susanne Jensen

1 pr. 1414's Inna , Jane Skipper

1 pr. Birkedal's Ammi , Rose-Marie Larsen

1 pr. Birkedal's Tusnella , Rose-Marie Larsen

1 pr. Frk. Kvistes Abigail , Nanna Gilder

 

Juniorklasse - Hanner

1 pr. SL Aiko , Susanne Jensen      BEDSTE JUNIOR HAN

1 pr. Casanova , Annette Loop

1 pr. Larsen's Chico , Lisa Neess

1 pr. Santos Cocio , Michelle Paarup

 

Juniorklasse - Tæver

1 pr. SL Malika , Klaus & Betina Hedam Rasmussen

1 pr. Aida , Susanne Jensen

1 pr. Anpala's Snow Angel , Michelle Paarup

1 pr. Rødebro's Bonita , Pia Nyby Jensen

1 pr. Sukkerpels's Suza , Bettina Greve

 

Unghundeklasse - Hanner

1 pr. SL Odo of Blue Diamonts , Pia Nyby Jensen

1 pr. 1414's Gnags , Charlotte Holten

1 pr. Anpala's mr. Hot Chokolate , Michelle Paarup

1 pr. Bugs Bunny of My Little Snaftis , Martina Iversen

 

Unghundeklasse - Tæver

1 pr. SL High Fly's Betty Boop , Charlotte Holten 

1 pr. Chihuahua Flowers Cille , Karina Henriksen

1 pr. Chihuahua Flowers Olga , Eva Hansen

1 pr.   Daffy of My Little Snaftis , Martina Iversen

1 pr. Ravn's Begonie , Hanne Ravn

1 pr. Ronja vom Edertal , Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Rødebro's Isabell , Bolette Nyby Jensen

1 pr. Von Sichlau Chanel , Gitte Mølgaard

 

Åbenklasse - Hanner

1 pr. CAC Dream's Alonzo , Lone F. Riff

1 pr. CK Ferres of Pico Diablos , Martina Iversen

1 pr. 1414's Enigma , Iluna & Lars Petersen

1 pr. 1414's Damian , Helle Øllgaard

1 pr. Brodersen's Freddi , Vibeke & Jens Friis Larsen

1 pr. Dyrlægegårdens Thor , Eva Hansen

1 pr. Elliot's Simba , Gitte Mølgaard

1 pr. Kivi's Bailey , Joan Lausen

1 pr. Martina's Sambo , Vibeke Sølyst

1 pr. Milaja Kroha Zoran , Linnea Søe

1 pr. Palino vom Pommernland , Iluna & Lars Petersen

1 pr. Shadow von Berlichingen,  Hanne Ravn

1 pr. Shogun of Mexican Star , Kimmie Juhl Nielsen

 

Åbenklasse - Tæver

1 pr. CAC Tilde's Gurli , Nanna Gilder

1 pr. CK Chihuahua of Mexi's Akela , Lone F. Riff

1 pr. 1414's Beautiful Shanti , Gitte Mølgaard

1 pr. Be My Valentine , Charlotte Holten

1 pr. Bella , Annette Loop

1 pr. Daphne von den Kleinen Prinzen , Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Diva , Jane Skipper

1 pr. Martina's Lara , Helle Øllgaard

1 pr. Martina's Madonna , Iluna & Lars Petersen

1 pr. Martina's Ronja , Martina Iversen

1 pr. Miss Sixty , Karina Henriksen

1 pr. Nugga , Charlotte Hansen

1 pr. Rødebro's Mitzi , Helle Øllgaard

1 pr. Sonja , Poula Hansen

1 pr. Sweet Salimas miss Cola , Kimmie Juhl Nielsen

1 pr. Tierra Del Fuego's High Hope, Hanne Ravn

1 pr. Tijuana Tiffany Del Pequenos Mexicanos, Iluna & Lars Petersen

2 pr. Marie d. 2 , Vivi Christiansen

 

Guldvinder Klasse - Tæver

1 pr. GVC Martina's Sissi , Martina Iversen     BEDSTE TÆVE

 

 

Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE